Челси загуби от Порто с 0:1 на стадион „Рамон Санчес Писхуан“ в Севиля реванша от 1/4-финалите в Шампионската лига, но елиминира "драконите" с общ резултат 2:1. Първата среща се проведе на същото съоръжение заради рестрикциите около пандемията от коронавирус и лондоначни я спечелиха с 2:0, а този резултат им помогна да се класират за 1/2-финалите, където очакват победителя от сблъсъка между Ливърпул и Реал (Мадрид).

Първата част не предложи на зрителите кой знае какви интересни ситуации и логично двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

"Сините" организираха добра атака в 27-ата минута, когато Н'Голо Канте подаде към Кай Хавертц, който бе изведен на добра позиция в наказателното поле, но Пепе блокира удара на германския национал.

"Драконите" пък пропуснаха шанс да поведат в 33-ата минута, в която Хесус Корона изскочи на много добра позиция сам срещу вратаря Едуар Менди, но шутира над над напречната греда в аут.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След почивката в 54-ата минута Кристиан Пулишич пропусна от изгодна позиция, а в 65-ата минута гостите имаха шанс за гол, но Едуард Менди спаси удара с глава на Мехди Тареми.

Вратарят на Челси се намеси добре и в 85-ата минута след удар с глава на Шансел Мбемба.

Във втората минута от добавеното време Пулишич бе изведен сам срещу Агустин Марчесин, но вратарят на Порто успя да отрази удара му. Две минути след това Нану центрира в наказателното поле на Челси, където Мехди Тареми с много красив удар вкара фамозен гол за победата на "драконите".

ЧЕЛСИ - ПОРТО 0:1
(2:0 в първия мач, общ резултат 2:1)
0:1 Мехди Тареми (90+4)

Съставите
Челси: 16. Едуар Менди – 28. Сесар Аспиликуета, 6. Тиаго Силва 2. Антонио Рюдигер – 24. Рийс Джеймс, 5. Жоржиньо, 7. Н'Голо Канте, 21. Бен Чилуел – 19. Мейсън Маунт (86 - 22. Хаким Зийех), 29. Кай Хавертц (90+2 - 18. Оливие Жиру), 10. Кристиан Пулишич
Резерви: 1. Кепа Арисабалага, 13. Уили Кабайеро, 3. Маркос Алонсо, 4. Андреас Кристенсен, 9. Тами Ейбрахам, 11. Тимо Вернер, 15. Курт Зума, 18. Оливие Жиру, 20. Калъм Хъдсън-Одой, 22. Хаким Зиеш, 33. Емерсон Палмиери
Треньор: Томас Тухел

Порто: 1. Агустин Маркесин – 18. Уилсън Манафа (75 - 31. Нану), 19. Шансел Мбемба, 3. Пеп, 12. Зайду Сануси – 27. Серджио Оливейра, 16. Марко Груич (63 - 9. Мехди Тареми), 8. Матеус Урибе – 17. Хесус Корона (75 - 7. Луис Диас), 11. Муса Марега (75 - 30. Еванилсон), 25. Отавио
Резерви: 14. Клаудио Рамос, 4. Диого Лейте, 6. Мамаду Лум, 7. Луис Диас, 9. Мехди Тареми, 21. Ромарио Баро, 29. Тони Мартинес, 30. Еванилсон, 31. Нану, 32. Маланг Сар, 50. Фабио Виейра, 85. Франсиско Консейсао
Треньор: Сержио Консейсао