Цял нощ футболните фенове не спряха да коментират победата на Байерн с 1:0 над Борусия (Дортмунд). Едната тема е красивото попадение на Йошуа Кимих. Другата е очертаващата се сигурна титла на баварците. Има обаче и трета тема и тя е свързана с работата на съдиите.

Според мнозина тимът на Ханс-Дитер Флик е получил подкрепа в 58-ата минута. Тогава Жером Боатенг с ръка избива удар на Ерлинг Холанд. Това се вижда много ясно от телевизионните повторения. Съдията Тобиас Щилер, неговите асистенти и реферите от ВАР не прецениха, че трябва да бъде отсъден наказателен удар.

1000 лв. Нов начален Онлайн Казино Бонус от efbet

Още повече, че ситуацията дори не беше прегледана с видео повторения. Това предизвика гнева на голяма част от феновете, които цяла нощ коментираха ситуацията.

Дори легендата Гари Линекер беше възмутен с публикация в „Туитър“: „Дузпа? ВАР?“ и придружи думите си с клип от скандалния момент от мача.