Българският национал Валентин Илиев ще играе на 1/8-финал за купата на Русия, след като Терек (Грозни) се наложи д 3:2 като гост на Анжи (Махачкала). И петте гола в кавказкото дерби паднаха през първото полувреме, което до 35-ата минута бе белязано от постоянна промяна в резултата.
Гриднев даде аванс на домакините още в 7-ата минута, но в 11-ата Сердюков бе точен от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу бившия играч на българския ЦСКА Флорентин Петре. Пет минути по-късно Барабадзе върна аванса на Анжи от един гол. В 23-ата минута Омелянчук отново изравни за Терек, а в 35-ата минута Кузмичев преодоля двама съперници и вкара победния гол за тима от Грозни.
И тримата бивши играчи на софийския ЦСКА, които играят в чеченския тим – Валентин Илиев, Флорентин Петре и Радослав Забавник, започнаха титуляри за своя тим и останаха на терена през целия мач./БЛИЦ