Челси и Тотнъм завършиха 1:1 на "Стамфорд Бридж". За "шпорите" не игра Димитър Бербатов, който всеки момент трябва да финализира преминаването си в Манчестър Юнайтед. Поради тази причина Митко не бе включен в групата за двубоя, за което БЛИЦ първи информира.

Домакините започнаха добре двубоя, но в началните минути Лампард и Есиен не успяха да отбележат във вратата на Еурелио Гомес. В 27-ата минута Деко центрира в наказателното поле на Тотнъм, след което Жулиано Белети успя да изпревари Дарън Бент и прати топката в мрежата на "шпорите" за 1:0. В 45-ата минута Тотнъм стигна до изравнително попадение чрез Дарън Бент. Нападателят се възползва от грешка на Лампард и се озова сам срещу Петър Чех и с премерен удар вкара за 1:1.

След почивката домакините доминираха, но така и не успяха да вкарат нов гол. Това бе първата грешна стъпка на "сините" от Лондон, които в първите два кръга записаха победи - 4:0 над Портсмут и 1:0 над Уигън. Тотнъм пък вече може да се похвали с една точка в актива си. /БЛИЦ