Удинезе победи Рома с 3:1 в мач от 8 кръг и излезе начело в класирането на Серия “А”. Два гола за “фриуланите” заби Антонио ди Натале, един добави Антонио Флоро Флорес, а Тоти от дузпа реализира почетното попадение за “вълците”.

Шампионът Интер не успя да се възползва от численото си предимство и направи 0:0 като домакин на Дженоа. “Грифоните” останаха с човек по-малко, след като в 60-ата минута Иван Юрич бе изгонен за втори жълт картон, а Златан Ибрахимович пропиля няколко удобни положения за гол. Така “нерадзурите” отстъпиха първото място в класирането.

Наполи се изкачи на трето място с равни точки с Удинезе и Интер, след като постигна успех с 1:0 като гост на Лацио. Единственото попадение бе автогол на Сивиля в 61-ата минута.

Милан продължи да се изкачва в класирането, след като победи Аталанта като гост с минималното 1:0 с гола на Кака. Това бе втория гол на бразилеца от началото на сезона. След като загубиха първите си два мача на старта на първенството, “нерадзурите” записаха пет победи и едно равенство.

Сампдория и Реджина записаха първи победи от началото на сезона, след като постигнаха успехи с по 2:0 съответно над Болоня и Лече. Успехът бе достатъчен на генуезците да се измъкнат от зоната на изпадащите, докато Реджина си остана закотвен на последното място./БЛИЦ

Удинезе – Рома 3:1
1:0 Ди Натале (10-д), 2:0 Флоро Флорес (22), 3:0 Ди Натале (51), 3:1 Тоти (74-д)