На “Джузепе Меаца” в Милано всички очакваха успех на домакините от Интер, които държаха инициативата през по-голямата част от мача. Така логично още в 13-ата минута Майкон откри резултата – 1:0 в полза на “нерадзурите”. И след гола възпитаниците на Жозе Мориньо доминираха, но не успяха да отбележат още едно попадение до края на първата част. При една от редките си контраатаки гостите можеха да отбележат гол в края на полувремето, но Клаудио Писаро уцели страничната греда. След почивката тимът на Вердер, който разчиташе предимно на контраатаки, поотвори играта си и заигра по-атакуващо. Така се стигна до 62-ата минута, когато изненадващо или не Писаро засече едно центриране отдясно и матира Жулио Сезар за 1:1. След това попадение домакините отново тръгнаха в атака и положенията пред вратата на Тим Вийзе се заредиха едно след друго. В самия край на мача дори гредата бе добър помощник на стража на “бременските музиканти”. В последната минута на даденото продължение пък при изпълнение на един фаул в близост до наказателното поле на Интер топката рикошира в стената и попадна в Писаро, който обаче не успя да намери очертанията на вратата и да донесе трите точки за възпитаниците на Томас Шааф.

Феновете на кипърския Анортозис със сигурност няма да спят тази вечер, а ще празнуват, след като техните любимци победиха с 3:1 гръцкия Панатинайкос. Това е първа победа за кипърски отбор в Шампионската лига. Още в 11-ата минута Сариеги си отбеляза автогол и Анортозис поведе с 1:0. Само четири минути по-късно Добрашинович вкара за 2:0 и феновете на домакините изпаднаха в делириум. В 27-ата минута обаче гостите получиха право да изпълнят дузпа и Салпигидис бе точен от бялата точка за 2:1, за да поохлади страстите по трибуните. Крайното 3:1 в този мач пък бе оформено след почивката в 78-ата минута, когато точен за домакините бе Тахер. /БЛИЦ

Резултати от Група “B”:
Анортозис – Панатинайкос 3:1
1:0 Сариеги - автогол (11), 2:0 Добрашинович (15), 2:1 Салпигидис - дузпа (27), 3:1 Тахер (78)
Анортозис: Бекай,Кацавакис, Николау, Добрашинович, Сосин (54-Сосин), Пауло Коща (46-Бардон), Лейвакабесу, Савио (82-Панаги), Лабан, Константину, Делас
Панатинайкос: Галинович, Моон (67-Соуса), Жозе Сариеги, Матос, Гумас, Клейтън, Салпингидис, Жилберто (80-Циолис), Христодолопулос (72-Иванчиц), Винтра, Спиропулос

Жълти картони: Лейвакабесу, Кацавакис, Гумас, Жилберто, Салпингидис
Съдия: Ерик Браамхар (Холандия)
Стадион: „GSP”, Никозия

Интер – Вердер 1:1
1:0 Майкон (13), 1:1 Писаро (62)

Интер: Жулио Сезар, Кордоба, Санети, Матераци (19-Бурдисо), Станкович 72-Куерешма), Майкон, Камбиасо, Мунтари, Балотели, Ибрахимович, Адриано (78-Круз)
Вердер: Вийзе, Мертезакер, Налдо, Бауман, Розенберг (77-Хунт), Пасанен, Прьодъл (85-Фриц), Диего, Йозил (82-Йенсен), Фрингс, Пизаро

Жълти картони: Станкович, Круз (И) и Бауман, Диего, Фрингс, Йенсен (В)