Домакините успяха да поведат в 77-та минута с гола на Ердинч, но Гренобъл съумя да обърне мача в рамките на две минути, след като Акрур в 86-та и Морейра в 88-та минута се разписаха в мрежата на Сошо. ПСЖ загуби с 0:1 при гостуването си в княжеството на Монако и отново започна сезона със загуба независимо от големите очаквания към столичани. Единственото попадение в срещата отбеляза Нимани в 79-та минута. Нанси и Лил завършиха 0:0, а Льо Авър победи с минималното 1:0 Ница, като автор на единствения гол в срещата бе Лесадже. Льо Ман загуби с 0:1 от Лориен. Гостите достигнаха до победата с гол в 58-та минута от дузпа дело на Жалет. Олимпик Марсилия пропусна победата като гост Рен. Двата отбора направиха истински голов спектакъл и завършиха 4:4. Домакините поведоха в 5-та минута след гол на Пажис, но отборът на Марсилия успя да обърне резултата до 3:1 след голове на Бакари Коне, Арфа и Нианг, който паднаха до 27-та минута. През второто полувреме Рен отговори на предизвикателството и се върна в мача с две безответни попадения - на Томер в 53-та минута и автогол на вратаря Манданда в 89-та. В заключителните секунди на срещата двата тима си размениха по още едно попадение. Точен за гостите бе Грандин, а Беноа Шейру донесе точката за Рен. Бордо стигна до победа с 2:1 при домакинството си на Каен, като „жирондинци” бяха принудени да наваксват гол пасив. Гостите поведоха чрез Ниве в 14-та минута, но Гьоркуф в 54-та и Кавенаги в 80-та донесоха ценния успех за Бордо. Оксер надделя над Нант с 2:1, като за домакините се разписаха Йелен в 35-та и Керсия в 72-та минута, а за завърналите се в елита на френския футбол „канарчета” точен бе Фрейтас в 67-та минута. Валансиен победи с минималното 1:0 като домакин Сент Етиен. Единственият гол в срещата бе дело на Данич в 27-та минута от дузпа. /БЛИЦ