Манчестър Юнайтед стартира с равенство защитата на титлата си във Висшата лига, след като в мач от първия кръг направи 1:1 у дома с Нюкасъл. Обафеми Мартинс откри резултата за “свраките” в 22 минута след гол с глава. Дарън Флетчър, който се представи добре за “червените дяволи” в подготвителния период, изравни само 2 минути по-късно засичайки центриране на Райън Гигс. Юнайтед нямаше шанс да стигне до победата, след като при удар с глава на Видич топката срещна гредата, а вратарят на Нюкасъл спаси няколко опасни положения пред себе си.
Така двата тима сътвориха единственото равенство в първия кръг на Висшата лига./БЛИЦ

РЕЗУЛТАТИ ОТ ПЪРВИЯ КРЪГ НА ВИСШАТА ЛИГА

АРСЕНАЛ - УЕСТ БРОМИЧ 1:0
1:0 Самир Насри (4)

УЕСТ ХЯМ - УИГЪН 2:1
1:0 Дийн Аштън (3), 2:0 Дийн Аштън (10), 2:1 Заки (41)

БОЛТЪН - СТОК СИТИ 3:1
1:0 Стеинсон (34), 2:0 Дейвис (41), 3:0 Елмандер (45), 3:1 Фулер (90)

ЕВЕРТЪН - БЛЕКБЪРН 2:3
0:1 Дън (21), 1:1 Артета (45), 2:1 Якубу (64), 2:2 Санта Крус (66), 2:3 Ойер (90)

ХЪЛ СИТИ - ФУЛЪМ 2:1
0:1 Сеол (8), 1:1 Джовани (23), 2:1 Фолан (81)

МИДЪЛЗБРО - ТОТНЪМ 2:1
1:0 Уиър (71), 2:0 Мидо (86), 2:1 Хут (90-автогол)

СЪНДЪРЛАНД - ЛИВЪРПУЛ 0:1
0:1 Фернандо Торес (83)

ЧЕЛСИ - ПОРТСМУТ 4:0
1:0 Джо Коул (12), 2:0 Никола Анелка (26), 3:0 Франк Лампард (45), 4:0 Деко (89)

АСТЪН ВИЛА - МАНЧЕСТЪР СИТИ 4:2
1:0 Джон Карю (47), 1:1 Елано (64), 4:1 Гейбриъл Агбонлахор (68, 74, 76), 4:2 Ведран Чорлука (90)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - НЮКАСЪЛ 1:1
0:1 Обафеми Мартинс (22), 1:1 Дарън Флетчър (24)

В следващия кръг: Блекбърн – Хъл, Фулъм – Арсенал, Ливърпул – Мидълзбро, Нюкасъл – Болтън, Сток – Астън Вила, Тотнъм – Съндърланд, Уест Бромич – Евертън (23.08); Манчестър Сити – Уест Хям, Уигън – Челси (24.08); Портсмут – Манчестър Юнайтед (25.08)