Руският шампион Зенит постигна домакинска победа с 3:1 над Терек (Грозни). В състава на гостите титуляри бяха бившите цесекари Радослав Забавник, Валентин Илиев и Флорентин Петре. В 17-тата минута Забавник си заби автогол след центриране отдясно и откри резултата в полза на Зенит, а в 36-тата минута след двойно подаване с Аршавин Зирянов излезе очи в очи с вратаря Лика и не сгреши - 2:0. Втората част започна добре за Терек, като още в 47-та минута Панку намали от добавка, дошла след точен удар на Петре, но силите им не стигнаха за обрат и 5 минути по-късно Фатих Теке се възползва от грешка на Лика и фиксира крайното 3:1. Така Зенит скочи от 9-то на 7-мо място с равни точки - 25, с шестия - ЦСКА (Москва), а Терек остана десети с 21./БЛИЦ