Новата суперзвезда в тениса Анди Мъри би Роже Федерер с 2:1 сета ( 4-6, 7-6, 7-5) в мач, продължил повече от 3 часа и го елиминира от турнира “Мастърс” в Шанхай. Срещата започна изключително оспорвано, като двамата противници играха здраво за всяка точка и екзалтираха публиката със страхотните си отигравания. В края на сета Федерер успя да пробие Мъри и затвори с 6-4. Вторият сет нажежи още повече обстановката, като се стигна до тайбрек. Мъри поведе 3-0 , Федерер изравни 3-3. Шотландското чудо обаче показа защо мнозина го определят за най-талантливия тенесист в света, и затвори сета с четири поредни точки, 7-3, и 7-6 във втория сет.
Драмата в третия сет беше пълна. Федерер изоставаше с 4-5, и спаси 4 мачбола, 3 от които след невероятни асове в полето на Мъри, за да изравни 5-5 гейма. След това обаче шотландският боец беше безпощаден, като поведе 6-5 и успя да пробие сервиса на Федерер за 7-5 и победата в мача, въпреки че Роже спаси още 2 мачбола, преди да се предаде. Мачът продължи 3 часа и 2 минути. Така Анди Мъри има 3 победи от 3 мача и на полуфиналите на “Мастърс” ще срещне руснака Николай Давиденко. В другия полуфинал играят Новак Джокович ( Сърбия ) и Жил Симон ( Франция )./БЛИЦ