Новак Джокович победи Николай Давиденко  с 2-1 сета ( 7-6, 0-6, 7-5 ) в мач от Група "Б" на тенис турнира “Мастърс” в Шангхай. В продължилия повече от 2 часа и 20 минути двубой зрителите видяха изключително оспорвана и зрелищна игра.
В първия сет играта вървеше гейм за гейм, но в тайбрейкъра Джокович беше съсредоточен и спечели със 7-3, като затвори сета 7-6. Давиденко смая публиката и тенис специалистите във втория сет, като проби на 3 пъти сервиса на сърбина и го размаза с 6-0. В третия сет играта отново беше равностойна, а руснакът водеше с 5-4. Джокович обаче остана в мача, а в следващия гейм проби сервиса на Давиденко и взе сета със 7-5, печелейки  срещата. По рано днес в мач от същата група Хуан Дел Потро победи Вилфред Цонга с 2-0 сета ( 7-6, 7-6)./БЛИЦ

КЛАСИРАНЕ ДО МОМЕНТА:

Име М П З СС ЗС Т
1 Новак Джокович 2 2 0 4 1 2
2 Николай Давиденко 2 1 1 3 3 1
3 Хуан Мартин дел Потро 2 1 1 2 2 1
4 Жо-Вилфред Цонга 2 0 2 1 4 0

Легенда: М - мачове, П - победа, З - загуба, СС - спечелен сет, ЗС - загубен сет, Т - точки