Роджър Федерер се класира за 1/8-финалите на Australian Open след инфарктна победа в мач, продължил повече от 4 часа, срещу представителя на домакините Джон Милман (4:6, 7:6 (2), 6:4, 4:6. 7:6 (10:8).

Първият сет ще се запомни с пробиви в последните два гейма, с което Милман поведе в резултата 1-0. Последва равностоен втори сет без пробиви, който Федерер спечели след категоричното 7:2 в табрека (1-1). Играта продължи да бъде равностойна и в третия, като швейцарецът дръпна в резултата след пробив в последния гейм за 6:4 и 2-1 в сетовете. Четвъртият също се реши от един единствен пробив в полза на Милман при 3:3, след което австралиецът спечели сета с 6:4 и изравни за 2-2.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Във финалния пети сет двамата си размениха по пробив за 2:2, след което се стигна до шампионски тайбрек (до 10 точки) при 6:6 в сета. Там Милман може да съжалява, защото поведе с 8:4 и беше само на две точки от успеха, но допусна 6 поредни за Федерер за крайното 10:8 и 3-2 в сетовете в полза на швейцареца.

В следващата фаза Федерер ще срещне унгареца Мартон Фучович, изхвърлил екзекутора на Григор Димитров - Томи Пол след 6:1, 6:1, 6:4.