Бившият номер едно в света Роджър Федерер (Швейцария) победи Радек Щепанек (Чехия) със 7:6 (4), 6:4 в среща, продължила 1 час и 40 минути.Така той записа първа победа в червената група на турнира по тенис "Мастърс Къп" в Шанхай с награден фонд 4,45 милиона долара. Щепанек, който е 27ми в световната ранглиста дойде по-рано през деня като заместник на Анди Родик.Американецът напусна турнира с травма на глезена.
В първия сет Федерер стартира с пробив и поведе с 2:0, но Щепанек веднага си го върна и изравни за 2:2. До края всеки печелеше своите сервис геймове и се стигна до тайбрек. В него швейцарецът поведе с 4:1 и спечели със 7:4. Във втория сет се играеше равностойно до 4:4, след което Федерер направи пробив и затвори мача 6-4./БЛИЦ