Яник Синер спечели лютата италианска битка на „Уимбълдън“ срещу Матео Беретини с 7:6(3), 7:6(4), 2:6, 7:6(4). Двубоят продължи 3 часа и половина.

В първия сет пробиви нямаше, а в тайбрека световният №1 се възползва от няколкото колебания на сънародника си.

Във втората част Беретини взе подаването на Синер в шестия гейм. Веднага обаче Яник отвърна на удара и пак ес стигна до тайбрек. Синер отново го взе.

В третия сет Матео се съвзе и заигра в типичния си стил. То направи два пробива след 6:2 намали изоставането си на 1-2 сета.

В четвъртата част Беретини спаси мачбол в 12-ия гейм, за да се стигне до трети тайбрек. В него отново Синер показа класа и заслужено стигна до успеха.

Яник няма нито една загуба от италианец - 14 победи от 14 мача. В следващия кръг шампионът от Аустрелиън Оупън излиза срещу Миомир Кецманович (Сърбия), победил Талон Грикспор (Нидерландия).