Лудогорец разби с 4:0 Царско село в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Срещата бе повторен дебют за Любослав Пенев начело на тима от Околовръстното, но той няма как да го запомни с добро.

Жосуе Са, Сотириу, Алекс Сантана и Кирил Десподов бяха точни за шампионите, а националът се запомни и със сдърпване с играчите на гостите Стеванович и Иван Бандаловски в края на първото полувреме.

Първите 45 минути не предложиха почти нищо интересно с изключение на въпросното меле в последните му секунди. Десподов дори налетя да рита Бандаловски, но и с намесата на Любо Пенев ситуацията се успокои.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След почивката "орлите" се развихриха. Първо Кирил Десподов центрира в наказателното поле от пряк свободен даур. Жосуе Са засече с глава на близката греда и прати топката в мрежата за 1:0. Малко след това Десподов пусна на Чибота, който стреля, Янко Георгиев изби, но Сотириу нямаше как да сгреши при добавката - 2:0.

В 78-ата минута Алекс Сантана прониза гостите, след като направи отлично двойно с Чибота, а крайното 4:0 оформи Десподов с отличен удар от средна дистанция.

Лудогорец излезе начело в класирането с 21 точки от 8 мача. Толкова има и Ботев, но с два мача повече. Царско село заема последното място с 6 точки.

Лудогорец - Царско село 4:0
1:0 Жосуе Са (57), 2:0 Пиетрос Сотириу (66), 3:0 Алекс Сантана (78), 4:0 Кирил Десподов (87)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
16- Клод Гонсалвеш стреля, но неточно
33- Текпетей стреля, но Янко Георгиев се разтегна и улови топката
44- Меле на терена. Кирил Десподов блъсна Ален Стеванович и се стигна до голяма разправия. Иван Бандаловски пък налетя на капитана на Лудогорец
45- Край на първото полувреме
__________________
46- Начало на второто полувреме
57- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кирил Десподов центрира в наказателното поле от пряк свободен даур. Жосуе Са засече с глава на близката греда и прати топката в мрежата за 1:0.
66- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Десподов пусна на Чибота, който стреля, Янко Георгиев изби, но Сотириу нямаше как да сгреши при добавката
78-
ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Алекс Сантана прониза гостите, след като направи отлично двойно с Чибота - 3:0
87-
ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Сантана намери Кирил Десподов, който с отличен удар от средна дистанция заби четвъртото попадение във вратата на Царско село
90+2- Край на мача

ЛудогорецЛудогорец: 71. Кристиан Кахлина, 6. Шакил Пинас, 24. Оливие Вердон, 22. Жордан Икоко, 32. Жосуе Са, 25. Стефан Баджи, 8. Клод Гонсалвеш (70 24. Шоу), 37. Бърнард Текпетей (61-13. Мавис Чибота), 64. Доминик Янков (61 10. Елвис Ману), 11. Кирил Десподов, 19. Пиерос Сотириу (70 7. Алекс Сантана)
Резерви: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 10. Елвис Ману, 13. Мавис Чибота, 30. Игор Пластун, 24. Шоу
Треньор: Станислав Генчев

Царско селоЦарско село: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански, 6. Иван Бандаловски (70 21. Венцислав Василев), 25. Александър Александров, 77. Луи Нганиони, 8. Ален Стеванович (77 7. Димо Бакалов), 12. Лукас Диас, 22. Милан Йокич (70 80. Карлос Охене), 93. Васил Шопов (62-10. Лъчезар Балтанов), 20. Петър Атанасов (77 88. Никола Колев), 9. Милчо Ангелов
Резерви: 30. Християн Василев, 7. Димо Бакалов, 10. Лъчезар Балтанов, 21. Венцислав Василев, 80. Карлос Охене, 83. Христо Попадийн, 88. Никола Колев
Треньор: Любослав Пенев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия