Волейболистите от националния отбор на България разбиха домакините от Израел с 3:0 (25:20, 25:21, 25:23) в последния си мач от турнира в Група В на европейските квалификации, печелейки всичките си срещи в град Хадера. Националите ни се бяха класирали за Евроволей 2021, след като победиха в първите си три мача, което им осигури първото място в групата.

Израелците взеха първите две точки в началото на първия гейм, но постепенно България успя да изравни при 5:5 след атака-пайп на Аспарух Аспарухов, а след ас на Цветан Соколов поведе и разликата леко нарасна до 9:7. Играта продължи точка за точка до 14:12, след което последва нова контра през центъра на Грозданов, което накара треньорът на домакините Ноам Катц да вземе прекъсване. Преднината на "лъвовете" се увеличи при 18:13 след отличен единичен блок на Илия Петков. Националите ни продължиха да доминират и без проблеми спечелиха гейма с 25:20 след успешна атака на Аспарухов.

И втората част започна с две поредни точки за домамините след атака през центъра на Вячеслав Батчкала и ас на Идо Давид. България съумя да изравни при 6:6 и дори поведе с 8:6 след отлична серия от сервис на Тодор Скримов. Израелците изравниха при 8:8 след грешка на "трикольорите" и блокада на Александър Окосин. Лека полека волейболистите ни изградиха аванс от три точки при 12:9 след мощен блок-аут на Цветан Соколов. Играта продължи точка за точка до 15:12 след нова силна атака на Соколов, след което последва страхотен блок на Алекс Грозданов и 16:12. Двата тима продължиха да играят равностойно до 21:17 след поредна силна атака на Соколов, а след това волейболистите на Пранди затвориха гейма при 25:21 след поредно успешно нападение на Аспарухов.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Израелците имаха леко предимство на старта на третия гейм, но България изравни при 4:4 след ас на Алекс Грозданов. Домакините отново дръпнаха с 8:4 след атака на Тамир Хершко и две поредни грешки на българите, а след това играта продължи точка за точка до 12:8. Постепенно "лъвовете" намалиха до 12:11 и двата отбора продължиха равностойно до 18:18. След това националите ни поведоха с 21:18 след много силна атака на Соколов. Въпреки усилията на Израел, в крайна сметка "трикольорите" спечелиха с 25:23 и ликуваха с победата.

Най-резултатен бе за пореден път Цветан Соколов с 16 точки (1 ас), 12 точки добави Аспарух Аспарухов. С 10 точки завърши Алекс Грозданов (2 аса, 1 блокада). За съперника Тамир Ершко бе над всички с 14 точки (1 ас, 1 блокада) и бе единственият с двуцифрен актив.

Така волейболистите на България спечелиха групата с 12 точки (4 победи). Израелците останаха трети с 2 точки (1 победа, 3 поражения).

БЪЛГАРИЯ - ИЗРАЕЛ 3:0 (25:20; 25:21; 25:23)

България: Владимир Станков, Цветан Соколов, Аспарух Аспарухов, Тодор Скримов, Илия Петков, Алекс Грозданов - Петър Каракашев-либеро
Треньор: Силвано Пранди

Израел: Йоав Сеслер, Идо Давид, Тамир Хершко, Иля Голдрин, Александър Окосин, Вячеслав Батчкала - Омри-Шмоел Шварц-либеро
Треньор: Ноам Катц