Черно море БАСК и Монтана също ще играят във волейболната Суперлига. Класиралият се още вчера отбор на Черно море БАСК (Варна) разгроми Дунав (Русе) за 54 минути игра с 3:0, в отделните части 25:21, 25:14, 25:15. Интригата в турнира се запази до последния мач, след като и трите отбора имаха шансове да се класират за Суперлигата.

В първите два мача Монтана победи Дунав с 3:2 гейма, но загуби от Черно море БАСК с 1:3. Така всичко се реши в последния мач, след който за Суперлигата се класираха отборите на Черно море БАСК, като първенец в групата със 6 точки и геймова разлика 6:1 и вторият – отборът на Монтана с 2 точки и геймова разлика 4:5. Трети останаха Дунав (Русе) с две загуби, резултат, който изпраща русенци във Висшата лига.

Така осемте отбора в тазгодишното издание на Суперлигата са: ЦСКА (София), Марек Юнион Ивкони (Дупница), Левски Сиконко (София), Арда (Кърджали), Пирин Балканстрой (Разлог) и ЛукОйл Нефтохимик (Бургас), Черно море БАСК (Варна) и Монтана (Монтана)./БЛИЦ