В траур изигра отборът на Итас Диатек Трентино (Тренто, Италия) приятелската си среща с гостуващия Сисли Волей (Тревизо, Италия) след новината, че е починал бащата на сръбския разпределител на отбора Никола Гърбич, информира сайтът "bulgarian-volley".
Без Гърбич и Винярски, момчетата на Радостин Стойчев загубиха мача с 1:3 (17:25, 22:25, 25:22, 24:26), като над всички отново беше Матей Казийски с 22 отбелязани точки, 57% в атака и 3 аса. Другият българин в Трентино Красимир Стефанов записа 5 точки в актива си. Стефанов беше неубедителен в атака през първите два гейма и често бе хващан от противниковата блокада. В третия гейм той бе сменен на поста диагонал от самия Матей Казийски. Това значително промени облика на БГ Тренто и им помогна да спечелят частта.
Това беше последната проверка за италианските шампиони преди първия им официален мач за сезона - тази събота срещу Лубе Банка Марче (Мачерата, Италия) за Суперкупата на страната./БЛИЦ