ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Женският национален отбор по волейбол на България загуби категорично от САЩ с 1:3 (14:25; 25:23; 11:25; 15:25) в третия си мач от група С на световното първенство в Нидерландия и Полша.

"Лъвиците" допуснаха две поражения в Арнем (Нидерландия), а сега отстъпиха на олимпийските шампионки в Лодз (Полша). Волейболистките ни стартираха с поражение от Германия с 1:3 гейма. Във втория си мач бяха на път да изненадат настоящия световен шампион Сърбия, но след страхотна битка отстъпиха с 2:3 гейма и спечелиха засега единствената си точка. Тимът на САЩ започна с две категорични по 3:0 над Казахстан и Канада и с 6 точки, а след днешната победа отново  лидер в групата.

След равностойно начало на първия гейм о 7:7 американките започнаха лека полека да набират аванс и да се откъсват. След четири поредни точки за САЩ резултатът стана 18:10, а до края на частта американките нямаха никакви проблеми и го затвориха при 25:14.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Далеч по-оспорвана бе втората част, в която "лъвиците" наваксаха пасив от 4:7 и битката започна да се води точка за точка. В края на гейма българките взеха инициативата и постепенно поведоха с 20:18, 22:19 и стигнаха до три геймбола при 24:21. САЩ спаси два от тях, но в крайна сметка волейболните ни националки взеха гейма с 25:23 и изравниха общия резултат.

Американките отговориха светкавично и тотално размазаха нашите момичета в третия гейм, започнал равностойно до 4:4. След това САЩ набра сериозна преднина и поведоха с 14:7, а впоследствие и с 20:9. Олимпийските шампионки спечелиха частта с 21:11 и пак поведоха в резултата.

Нещата не изглеждаха по-различно и в четвъртата част, в която САЩ дръпна още от началото с 6:1 и не допусна никакви изненади. Осем поредни точки за американките доведоха нещата до 18:6. Силната игра на олимпийските шампионки продължи и те стигнаха до мачбол при 24:12, а в крайна сметка след 25:15 триумфираха с трета победа в шампионата.

Първите четири от всяка група продължават напред във втората фаза на шампионата.

БЪЛГАРИЯ - САЩ 1:3 (14:25; 25:23; 11:25; 15:25)