България загуби тежко от Словения с 1:3 (27:25, 17:25, 16:25, 17:25) след допуснат обрат в Любляна и отпадна на 1/8-финалите на Евроволей 2019. Волейболистите на Силвано Пранди приключиха участието си срещу единия от домакините на турнира.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Словения е шестият тим на 1/4-финалите след тези на Германия, Русия, Сърбия, Франция и Полша. В спор за място на 1/2-финалите словенците ще мерят сили с руснаците.

СЛОВЕНИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1 (25:27, 25:17, 25:16, 25:17)

Картина от срещата - ТУК

Словения: Деян Винчич, Митя Гаспарини, Тине Урнаут, Клемен Чебул, Ален Пайенк, Яна Кожамерник - Яни Ковачич-либеро
Треньор: Алберто Джулиани
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро
Треньор: Силвано Пранди

ПЪРВИ ГЕЙМ
Националите ни спечелиха първата точка след задържана топка. Играта бе изравнена, а след две поредни точки от атака на Цветан Соколов България поведе със 7:6. След нова атака на Цветан Соколов срещу тройна блокада първата техническа пауза дойде при 8:7 за волейболистите ни. Словенците обърнаха за 10:9 и имаха аванс от две точки. Ален Пайенк реализира атака през центъра и Словения дръпна с 3 точки при 17:14. Стигна се до изравянавне на точките при 24:24 и ас на Атанасов за 26:25, след което "трикольорите" спечелиха първата част с 27:25.

ВТОРИ ГЕЙМ
България поведе с 3:1 в началото на втората част, а след това и увеличи аванса си при 5:1. След 6:2 в полза на "лъвовете" последваха 5 поредни точки за домакините и Словения поведе със 7:6 след блок на Деян Винчич. Клемен Чебул направи 8:6 при първата техническа пауза. Ас на Клемен Чебъл и двойна блокада срещу атака на Цветан Соколов доведе резултата до 10:6 за домакините. Пранди взе прекъсване, но разликата в полза на словенците продължи да расте и второто технически прекъсване дойде при 16:10. Неуспешна атака по блока на Соколов направи резултата 19:10. Николай Пенчев намали до 14:22. Виктор Йосифов би сервис в мрежата и Словения стигна до геймбол при 24:16. Тончек Щерн реализира последната точка във втората част за 25:17.

ТРЕТИ ГЕЙМ
Третата част започна равностойно точка за точка до 6:6. Тройна блокада срещу Соколов доведе нещата до 10:8 за домакините, които постепенно увеличиха оборотите и преднината си до 16:12 при второто техническо прекъсване след двойна блокада и неуспешна атака на Соколов. След сервис на Пенчев в мрежата словенците водеха с 21:14, а до края на гейма нямаха проблеми да го затворят при 25:16.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ
След два поредни аса в тази част домакините поведоха с 3:0 и Силвано Пранди взе прекъсване, а неубедително посрещане на Пенчев доведе резултата до 5:1. Словенците продължиха да подържат разликата от четири точки до 12:8, когато се стигна до блокада на Теодор Тодоров и Соколов за 12:9. Ас на Чебул и 14:9, след което Пранди взе ново прекъсване, но без резултат. До края геймът просто се доиграваше, а домакините триумфираха в него с 25:17, класирайки за 1/4-финалите на турнира.