Волейболният шампион ЦСКА записа първа победа от началото на подготовката си. “Червените” победиха Марек Юнион Ивкони с 3:0 гейма (26:24, 25:21, 29:27).

За ЦСКА Александър Попов заложи на Иван Зарев, Светозар Иванов, Стойков Ненчев, Иван Колев, Бойко Бонев, Филип Мейо и либеро Даниел Пеев. Не се осъществи очакваният неофициален дебют на европейския шампион с Испания Рафаел Паскуал, който наблегна на фитнеса заедно с национала ни Теодор Салпаров.

За „червените” по-късно в игра се появиха вторият разпределител Николай Найденов, Богомил Аначков и юношата Теодор Тодоров.

За дупничани Виктор Карагьозов пусна Цветан Соколов, Иван Власев, Юри Шулга, Георги Лазаров, Минчо Минчев, Стефан Стоянов и либеро Владимир Георгиев. В игра се появиха и голяма част от резервите, като най-резултатен за Марек бе игралият миналия сезон в Пирин Минчо Минчев с 13 точки, а Соколов, който очаква картотекирането си в италианския Тренто и до 2 месеца ще замине за Апенините, завърши с 11 точки.

В третия гейм ЦСКА изпусна 7 мачбола за крайното 29:27. Най-резултатен бе кениецът Филип Мейо с 18 точки (71% от атака), а 11 добави Иван Колев (73% атака, 50% посрещане). Допълнително двата отбора изиграха две части до 15 точки./БЛИЦ