Победи с по 3:0 гейма постигнаха отборите на българските волейболисти в 5-ия кръг на испанската мъжка Суперлига, предаде bulgarianvolley. Тенерифе Сур (Тенерифе) на Иван Тодоров се наложи като гост над Виго Валери Карпин (Виго) с 3:0 (25:18, 25:23, 28:26) гейма за 1 час и 22 минути игра.

Тодоров игра и в трите гейма и записа най-много точки за своя отбор - 16, 1 от начален удар, 14 от атака, където записа 74 процента ефективност, и 1 от блокада. КАИ Волейбол (Теруел) с Петър Атанасов в редиците си спечели с 3:0 (25:21, 25:16, 25:20) гейма над Ла Байена (Весиндарио).

Българският ветеран бе в игра в трите части и спомогна за успеха на тима си с 9 точки, всичките от атака, където процентът му на успеваемост бе 64. В класирането КАИ Волейбол запазва 4-то си място с 4 победи и 1 загуба, докато отборът на Тенерифе Сур се изкачва до 6-та позиция с 2 победи и 3 загуби./БЛИЦ