Волейболните ни национали записаха осма загуба в Лигата на нациите, мачовете от която се играят в Римини (Италия). "Лъвовете" на селекционера Силвано Пранди отстъпиха на Аржентина с 1:3 гейма (20:25, 25:16, 18:25, 18:25) в среща от четвъртия уикенд на надпреварата.

България е на 14-ото място в класирането с едва 7 точки (2 победи и 8 загуби до момента), а аржентинците се изкачиха на осмата позиция с 14 точки (5 победи и 5 загуби).

Утре (16 юни) "лъвовете" се изправят срещу Сърбия от 13:00 часа българско време.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Волейболистите на Аржентина поведоха с 8:7 при първото техническо прекъсване. Впоследствие дръпнаха до 13:9. Мартин Атанасов се появи в игра след дълго отсъствие. Той би сервис в аут и Аржентина поведе с 16:12 при второто техническо прекъсване. Единичен блок на Стефан Чавдаров доведе до 15:18. След това Пранди взе прекъсване при 17:22, но и това не доведе до промяна и аржентинците спечелиха първата част с 25:20.

Във втория гейм нашите започнаха по-концентрирано, като поведоха с добра преднина. Играта на българите във всички елементи значително се подобри, докато "гаучосите" грешаха повече в атака. В крайна сметка момчетата на Пранди изравниха геймовете след 25:16.

Третата част започна силно за нашите, но противникът набра инерция след първото техническо прекъсване. Резултатът бе изравнен, а след това аржентинците и поведоха. Играта продължи на амплитуди. Родният състав изпусна инициативата, посрещането се пропука, а сервисът на волейболистите на селекционера Марсело Мендес отново свърши своята работа.

От щаба на "лъвовете" предприеха редица промени - в игра се появиха Денис Карягин, Светослав Станков, Николай Къртев и Гордан Люцканов. Дистанцията бе скъсена за кратко, но южноамериканският тим наложи волята си, като отново поведе, след като измъкна частта с 25:18 - 2:1 гейма.

Решителната четвърта част продължи под диктовката на аржентинците. "Лъвовете" имаха своите силни моменти, но опитът на съперника се оказа ключов и победата бе в актива на "гаучосите".

Най-резултатен за България в този мач стана Мартин Атанасов с 14 точки, а Радослав Парапунов се отчете с 13. Факундо Конте завърши с 12 точки, докато съотборникът му Бруно Лима отбеляза 16 точки.

БЪЛГАРИЯ - АРЖЕНТИНА 1:3 (20:25, 25:16, 18:25, 18:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Светослав Иванов, Николай  Колев, Стефан Чавдаров – Владислав Иванов-либеро (Мартин Атанасов)
Селекционер: Силвано Пранди

АРЖЕНТИНА: Лучано Де Чеко, Бруно Лима, Факунде Конте, Николас Ласо, Себастиан Соле, Агустин Лосер – Сантияго Данини-либеро (Федерико Перейра, Есикиел Паласиос)
Селекционер: Марсело Мендес