Бедствено положение и в Горна Оряховица след потопа

Ще се кандидатства пред Междуведомствената комисия по бедствия и аварии за отстраняване на нанесените щети, информираха от общината

https://blitz.bg/stikhii/bedstveno-polozhenie-i-v-gorna-oryahovica-sled-potopa_news825466.html Blitz.bg
Със заповед на кмет инж. Добромир Добрев е обявено частично бедствено положение на територията на Горна Оряховица и Долна Оряховица.  

Сформирана е комисия, която започна оглед на нанесените от бурята и пороя щети по уличната мрежа, информираха от Община Горна Оряховица. Има отнесен асфалт, както и паднали дървета. 

След огледа ще се изготви протокол на най-пострадалите от проливния дъжд участъци. Ще се кандидатства пред Междуведомствената комисия по бедствия и аварии за отстраняване на нанесените щети.

В Противопожарните служби все още се получават сигнали за отводняване на обществени и жилищни сгради в региона.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай