Аварирал ТИР блокира движението през тунела на НДК в София. Това съобщи столичният кмет Йорданка Фандъкова на профила си във Фейсбук.
Заради тежкотоварното возило, движението на колите на градския транспорт и на автомобили бе временно спряно. Авариен екип на Столичен електротранспорт организира изтеглянето на камиона и малко след 8 часа движението бе възстановено.
В момента голяма част от автомобилния трафик в центъра на града минава през тунела на НДК. Заради строежа на метрото и затварянето на части от бул. "Патриарх Евтимий" и "Васил Левски", от март 2016 г. движението в тунела е двупосочно.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.