Инспектори бродят из столичните квартали, ето кой ще изреве

Продължава поставянето на стикер с предписания на излезли от употреба моторни превозни средства

https://blitz.bg/stolitsa/inspektori-brodyat-iz-stolichnite-kvartali-eto-koy-shte-izreve_news1020635.html Blitz.bg

Продължава поставянето на стикер с предписания на излезли от употреба моторни превозни средства в район "Връбница", които отговарят на критериите за такива, информира Столичният инспекторат.

Автомобилите трябва да бъдат доброволно преместени от общински в частни терени или да бъдат предадени за рециклиране от собствениците им в тримесечен срок.

Колите, които са негодни и оставени на общински места, често стават обект на замърсяване, пречат на придвижването или възможността за паркиране, посочват от инспектората.

Комисията от служители на районната администрация и инспектората извършва стикирането в кварталите „Модерно предградие“, „Обеля“ и „Обеля“ – I.

Досега над 30 превозни средства, изоставени на общински площи в района, са с поставен стикер.

Дори и да бъде премахнат стикерът, процедурата тече, както за автомобилите със софийска регистрация, така и за останалите.

След гратисния период се пристъпва към принудително репатриране на автомобилите и преместването им на площадки за разкомплектоване.

На 16 май Столичният инспекторат съобщи за репатриране на излезли от употреба автомобили в кв. „Надежда“.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай