Кметицата на Красно село блокира младежките дейности в цяла София
Заради идеята на Росина Станиславова да обжалва отхвърлените ѝ проекти: На пауза са проектите на 90 училища
В София през 2021 г. няма да има финансова подкрепа за младежки дейности - такава, каквато имаше през последните 11 години. Причината - жалба на кмета на район Красно село до съда като правова форма на неудовлетвореност. За това алармира в социалните мрежи Диян Стаматов – директор на столичното 119-о средно училище „Акад. Михаил Арнаудов” и бивш зам.-министър на образованието, пише Трибюн бг.
„Дори само да поискаш да спреш програма за младежки дейности и спорт в днешно време е повече от неразумно. Въпреки потвърждението дори и от самата кметица на района, че програмата е една от най-добрите и успешните.
Щом за Красно село няма, не трябва да има за никого ли?! Някак крайно егоистично ми изглежда!“, коментира той в профила си във Фейсбук.
„Иначе 150 000 лв. все още могат да стигнат до децата, учениците, младежките организации на София.
Могат да стигнат, чрез проекти за лятна ваканция, за доброволчество, за ученически инициативи. Могат, ако бъде надскочен един „дребен” казус: оттегляне на жалбата от кмета на район Красно село до съда. Това не е молба! Това дори не и вече апел!
Това е простичка човешка необходимост! С цялото ми уважение към всеки кмет на район! Вашата сила, господа и дами кметове, е точно в подкрепата, но и в действията ви за социални и образователни дейност!
Макар да сте кметове на различни райони, въпреки различните виждания на общински съветници, визията за София, за хората в столицата ни е ключова и би трябвало да е обединяваща!
Да лишиш 90 училищни, младежки и доброволчески проекти от реализация е неуместно и необмислено. Да поискаш да спреш всички младежки проекти, заради два неодобрени в твоя район е повече от несправедливо към всички останали!“, възмутен е Стаматов.
Той подчертава, че не така разбира политиката.
„Политиката трябва да намери компромисите, за да подкрепя, за да помага, за да създава справедливост. А не противоположното. Така си го мисля аз... Простичко, а може би и емоционално!“, завършва директорът.