Паметната плоча на братя Миладинови, издигната от Гражданско сдружение "Епископ Йосип Щросмайер" в София, е била поругана, съобщават от сдружението. Вандалският акт е извършен в деня, в който честваме 110 години от Илинденско-Преображенското въстание.
Плочата е съборена към 12.30 - 13.00 часа днес. Снощи е била цяла. Това е първият случай на поругаване на паметната плоча на родените в Струга автори на сборника "Български народни песни"- Димитър и Константин Миладинови.
Сдружението припомня, че преди една година беше поруган и паметника на епископ Щросмайер.Паметникът се намира на ул. "Щросмайер" и ул. "Русе" в кв. "Света Троица".
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.