Протестът в София без викове и свирки

https://blitz.bg/stolitsa/protestat-v-sofiya-bez-vikove-i-svirki_news215089.html Blitz.bg

Около 50 протестиращи в София провеждат мълчалив протест в знак на отдаване на почит към загиналите миньори в рудник „Ораново” и обявения ден на национален траур. Днес е 53-ият ден на недоволството. Те са блокирали движението по пл. "Независимост” и развяват български флагове. Българските знамена пред сградата на Министерски съвет и знамената пред и върху сградата на президентството са свалени наполовина.

На загражденията при Министерски съвет е закачен лозунг, на който пише: „И ние носим вина за миньорите! Всеки българин е отговорен за това, което става в държавата! За бъдещето на България солидарност и контрол”. Един от протестиращите в знак на почит към загиналите миньори носи миньорска каска и е издигнал плакат, на който са нарисувани две свещи.

В района има полицаи. /БЛИЦ

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ! 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай