Развръзка с драмата около 22 г. младеж във Витоша!

На 22-годишния младеж му предстои медицински преглед след мащабната спасителна акция

https://blitz.bg/stolitsa/razvrazka-s-dramata-okolo-22-g-mladezh-vav-vitosha_news1127081.html Blitz.bg

Издирваният 22-годишен младеж в района на планина Витоша е открит жив. Това съобщиха от "Търсене и спасяване България" след приключване на спасителната операция, предава bTV.

Тревога! 22-годишен изчезна в района на Витоша


По първоначална информация мъжът е контактен и в състояние, което му позволява да се придвижва самостоятелно.

Въпреки това на място е извикан медицински екип, който трябва да извърши преглед и да направи пълна оценка на здравословното му състояние.

В издирването са участвали екипи на "Търсене и спасяване – България", Планинска спасителна служба, както и служители на СДВР.

Акцията е обхванала труднодостъпни и пресечени терени във Витоша, като е била организирана в координация между няколко служби.

Терзиев: Достъпът до Витоша не трябва да е привилегия, а право


Сигналът за изчезването на младежа е подаден на 29 декември от неговите родители, след като са изгубили контакт с него. Това е довело до незабавно стартиране на издирвателна операция, продължила часове.

Благодарение на бързата реакция и добрата координация между спасителните екипи, случаят приключи с щастлив край. Към момента няма данни за опасност за живота на младежа, като се очаква допълнителна информация след медицинския преглед.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
2 Коментара
Коко
преди 5 месеца

Поредния запартък! На 22 години, маминка и папа са загубили връзка с отрочето си и дайййй...юрюш...всички да го спасяват! Софиянче е 100%, а като стане на 50, ще сложи въжето най вероятно, за да не е повече в тежест на родителите си!

Откажи
дГд
преди 5 месеца

къде е тръгнал, като не е в час тоя новобранец???

Откажи