Решено: Зоната за паркиране пред „Св. Александър Невски“ ще е...

Рая Назарян постави въпроса за обсъждане по време на заседанието на Председателския съвет на парламента

https://blitz.bg/stolitsa/resheno-zonata-za-parkirane-pred-sv-aleksandar-nevski-shte-e_news1120654.html Blitz.bg

От 1 декември 2025 г. парламентът няма да използва зоната за охрана, обособена на площад „Св. Александър Невски“ към историческата сграда на Народното събрание.

Това стана ясно от писмо на председателя на Народното събрание Рая Назарян до министъра на вътрешните работи Даниел Митов.

Зоната за охрана около сградата на Народното събрание на пл. „Народно събрание“ № 2 е съгласувана с Министерството на вътрешните работи в изпълнение на разпоредби от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание.

До решението се стигна, след като вчера лидерът на ДПС - Ново начало Делян Пеевски поиска от кмета Васил Терзиев пространството да бъде отворено, за да могат да го използват хората. От своя страна градоначалникът посочи, че идеята е добра и Столична община има готовност да реагира веднага, стига да получи разрешение от Рая Назарян.

Пеевски: Още днес кметът Васил Терзиев да отвори паркинга на “Св. Александър Невски” за хората!

По-рано днес председателката на Натодното събрание постави въпроса за обсъждане по време на заседанието на Председателския съвет на парламента. Тя отбеляза, че цялата дейност на народните представители и администрацията на законодателната институция вече е съсредоточена в сградата на пл. „Княз Александър Първи“. По темата бяха представени различни мнения от ръководствата на всички парламентарни групи.

Председателят на парламента е на мнение, че пространството, което Народното събрание няма да използва, би било добре да бъде предназначено за пешеходна зона около храм-паметника „Св. Александър Невски“.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай