С лодки ли да ходят? "Езеро" посреща децата в столично училище, влизат в клас мокри Снимки

Шахтата пък стърчи абсолютно безполезно много над нивото на събиращата се вода

https://blitz.bg/stolitsa/s-lodki-li-da-hodyat-ezero-posreshta-decata-v-stolichno-uchilishte-vlizat-v-klas-mokri-snimki_news1110115.html Blitz.bg

За изключително окаяното състояние на входа на столично училище алармира родител във Фейсбук. Става дума за 56-о СУ в квартал „Люлин“.

През входа от ул. „Търново“ учителите и родителите трябва да преминат по пътека между сградата и оградата, за да стигнат до двора и входа на самата сграда. Въпросната пътека, обаче, представлява изронен асфалт, камъни и дупки.

Битата ученичка в "Дружба" проговори! Тормозът започва преди 2 години, разказа за целия кошмар

Когато завали дъжд пък там са образува истинско езеро, което дори възрастните се затрудняват да прескочат. Повечето малчугани цопват във водата и влизат в клас с мокри крака и чорапи. Така те трябва да стоят цял ден.

Шахтата пък стърчи абсолютно безполезно много над нивото на събиращата се вода.

Ето какво пише жена във Фейсбук група на квартала:

„До Кмета на район „Люлин“

Г-н Кмете,

Пиша Ви във връзка с крайно недопустимото състояние на пътеката към 56. СУ „Проф. Константин Иречек“. Това е основният достъп до училището, по който всеки ден минават десетки деца, включително и моята дъщеря.

При всеки дъжд мястото се наводнява и се образуват огромни локви, през които учениците са принудени да газят. Резултатът е мокри обувки, дрехи и риск за здравето им.

Това е системен проблем, който от години стои нерешен, а общината очевидно не полага елементарни грижи за безопасността и достъпа на децата до образователна институция. Подобно бездействие е абсолютно неприемливо.

Настоявам да предприемете незабавни мерки за трайно решаване на проблема – подмяна на настилката, изграждане на отводняване и осигуряване на безопасен достъп. Всяко отлагане означава, че Вие лично носите отговорност за съзнателното оставяне на децата в рискова и унизителна среда.

Очаквам конкретни действия и срокове, а не поредни обещания.“

Катастрофи една след друга: Дъждът хвърли София в хаос Снимки

"Сутринта повечето деца не успяха да прескочат водата и влязоха в час с мокри чорапи и обувки... А като стане по-студено става ледена пързалка...", допълва коментиращ.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай