52-рият ден на протести минава с рецитирането на стихове на Иван Вазов. В подножието на паметника на "Цар Освободител" пред Народното събрание недоволен гражданин събираше погледите с декламирането на "Опълченците на Шипка". За акомпанимент му служеше традиционния барабанен тътен.
Преди музикантите да озвучат площад "Независимост", те се гмурнаха във водите на фонтана пред президентството. След това освежени от жаркия пек те продължиха протестния си поход.
Традиционно протестиращите направиха обиколка на сградата на парламента. Загражденията, които започваха от БАН и стигаха до храм-паметника „Ал. Невски”, са премахнати. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.