Маколи Кълкин се снима за мартенския брой на американското списание Esquire.
Той също даде интервю, в което засегна доста язвителна тема. Актьорът най-накрая проговори за новите обвинения срещу Джексън в педофилия.
През 2019 година на екрана излезе документалният филм "Напускайки Невърленд", в който двама герои твърдят, че в детството си те са били подлагани на сексуално насилие от страна на певеца.
По думите на Кълкин, който се е познавал с Джексън още от детството си, той никога не е виждал артистът да е правил нещо незаконно. Актьорът отбелязва, че няма смисъл да крие нещо в момента, защото вече са минали десет години от кончината на певеца.
По думите му, той и Майкъл са били сродни души, въпреки 22-годишната си разлика във възрастта.
"Ще започна с това изявление, по-точно не изявление, а истина. Той никога нищо не ми е правил. Никога не съм виждал той да прави нещо. Няма смисъл да крия каквото и да е. Той е умрял. Това е най-подходящият момент, за да проговоря. Ако имаше нещо да казвам, бих го казал. Но не, аз никога нищо не съм виждал, той нищо никога не е правил", каза Маколи.
Също така Кълкин разказа, че двамата с Джексън са се видели за последен път в хода на съдебния процес през 2005 година, по време на който Кралят на попа бе обвинен в секс тормоз върху 13-годишно дете.
Впоследствие Майкъл Джексън бе напълно оправдан.
Превод и редакция: БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.