Бивша кралица на красотата и модел на бельо Анджи Сан Клементе Валенсия беше арестувана в аржентинската столица Буенос Айрес, заради разпространение на наркотици.
Красавицата се укривала месеци наред от полицията, съобщиха аржентинските власти, цитирани от АФП.
30-годишната моделка е обвинена, че е използвала млади момичета да прекарват нелегално кокаин от Аржентина в Европа.
Съдът издал заповед за задържането на Валенсия през декември, след като модел, участващ в операцията по нелегален трафик на наркотици, е бил арестуван на път за Европа през Канкун, Мексико, пренасяйки около 57 килограма кокаин.
Анджи е коронована като Колумбийска кралица на кафето през 2000 г., когато е на 21 години, но впоследствие е дисквалифицирана, след като се установи, че е била женена, нарушавайки условията на конкурса за красота.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.