Bloomberg гърми със сензационна новина за Русия и САЩ

По-рано през февруари Доналд Тръмп поднови политиката си на "максимален натиск" върху Иран

https://blitz.bg/svyat/bloomberg-garmi-sas-senzacionna-novina-za-rusiya-i-sasht_news1070592.html Blitz.bg

Русия се е съгласила да съдейства на администрацията на американския президент Доналд Тръмп в преговорите с Иран, това съобщи New voice във вторник, 4 март, позовавайки се на Bloomberg, предава "Фокус".

Въпросите, по които Кремъл се е съгласил да помогне на САЩ, включват ядрената програма на Иран и подкрепата на Техеран за регионалните антиамерикански сили в региона, отбелязва Bloomberg.

Както медиите в Москва обявиха, американският президент Доналд Тръмп е направил предложението си на руския президент Владимир Путин директно по време на телефонния им разговор през февруари.

Въпросът е бил обсъден и от високопоставени служители от администрацията на Доналд Тръмп, заедно с руски служители по време на провелите се разговори в Саудитска Арабия няколко дни по-късно.

Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков в коментар за  информационната агенция заяви, че "Русия смята, че САЩ и Иран трябва да разрешават всички проблеми чрез преговори" и че Москва е "готова да направи всичко възможно, за да постигне това".

Представител на иранското външно министерство, отговаряйки на въпроса на агенцията дали Русия е предложила посредничество между Техеран и Вашингтон, посочи, че е "естествено" страните да предложат своята помощ.

Bloomberg  отбелязва, че докато са под строги санкции на САЩ, Русия и Иран са задълбочили сътрудничеството си в търговията и енергетиката. Русия също използва ирански дронове във войната срещу Украйна.

По-рано през февруари Доналд Тръмп поднови политиката си на "максимален натиск" върху Иран, включително опити за пълно прекъсване на износа на ирански петрол. Тогава той заяви, че е наредил на своите съветници да "унищожат" Иран, ако той го убие.

Преди да се срещне с израелския премиер Бенямин Нетаняху, Тръмп подписа президентски меморандум, възстановяващ твърдата позиция спрямо Иран, която зае по време на първия си мандат.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
3 Коментара
A/.T.И.Л
преди 1 година

ПЛАНА за Русия е Връщанете и в Златната Монголска ОРДА !

Откажи
A/.T.И.Л
преди 1 година

АТОМА Пращай Макроне ! Лозето не ще Mолитва Иcка МОТИКА !

Откажи
A/.T.И.Л
преди 1 година

ЯДРЕНИ Слънца да Греят Над МОСКВА, и Топлят Руската Чифутcка ДУШA ! https://anonybulgaria.files.wordpress.com/2017/12/gqiyuul19tu.jpg

Откажи