Четвърто поредно повишение за индексите на Уолстрийт, а петролът...
Индексите на Уолстрийт записаха повишения в четвърта поредна сесия, подкрепени от акциите на Apple, производителите на чипове и на други чувствителни на търговията компании, вследствие признаците за прогрес в преговорите между САЩ и Китай.
Индексът S&P 500, който в момента е в най-дългата си печеливша серия от близо 4 месеца, нараства с около 10% от 20-месечното си дъно, достигнато около Коледа, подкрепен от надеждите за сделка между двете най-големи икономики в света, които разсеяха част от опасенията относно ефекта от търговския спор върху световния икономически растеж.
Пазарните участници бяха окуражени и от силните данни за заетостта в САЩ, както и от индикациите напоследък, че Федералният резерв не бърза да вдига лихвите.
Фед публикува протокола от последната си среща, на която редица ръководители казват, че биха могли да са търпеливи относно вдигането на лихвите в бъдеще, а неколцина дори не са подкрепили вдигането на лихвите през декември.
Китай обеща да закупи значително количество селскостопански, енергийни и производствени стоки и услуги от САЩ, обявиха от щатската администрация след приключването на преговорите в Пекин.
Технологичният индекс на S&P нарасна с 1.50%, като акциите на Apple Inc поскъпнаха с 1.70%, въпреки публикацията на Nikkei, че компанията е намалила планираното производство на новите модели iPhone за първото тримесечие.
Акциите на компанията поевтиняха с около 10% миналата седмица, след като тя предупреди инвеститорите относно продажбите в празничния сезон.
Доставчиците на компанията, които до голяма степен включват производители на чипове, понесоха нов удар във вторник, след като Samsung Electronics предупреди за слабо търсене на чипове.
Акциите на Boeing Co, която също има голяма експозиция в Китай, поскъпнаха с 0.97%, като индустриалният индекс на S&P се повиши с 0.63%.
Енергийният индекс изведе останалите сектори нагоре със скок от 1.50%, подпомогнат от цените на петрола, които бяха на най-високите си нива от близо месец.
Индексът на волатилността на CBOE - VIX, падна с половин пункт до едномесечно дъно от 19.85.
Индексът Dow Jones Industrial Average вчера записа ръст от 0.39%, приключвайки сесията на ниво от 23 879.12 пункта, докато S&P 500 добави 0.41%, до 2 584.96 пункта. Технологичният Nasdaq Composite се повиши с 0.87%, до 6 957.08 пункта.
Финансовите акции отчетоха ръст от 0.52%, като книжата на Citigroup поскъпнаха с 2%.
С вчерашния ръст S&P500 записа най-дългата си печеливша серия от средата на септември.
Акциите на Constellation Brands Inc вчера поевтиняха с 12.42%, повличайки надолу индекса на компаниите за потребителски стоки, след като производителят на бирата Corona занижи прогнозата си за печалбата през 2019 г.
Поскъпващите и поевтиняващите акции на Нюйоркската фондова борса вчера бяха в съотношение 2.28 към 1, докато на Nasdaq съотношението бе 1.91 към 1 в полза на печелившите акции.