Ето я истинската цел на дроновете в Кремъл
Украински официални лица незабавно предупредиха, че атаките може да бъдат използвани от Русия, за ескалация на ударите срещу цивилни цели в Украйна
Предполагаемата атака с дрон срещу Кремъл даде на Москва възможност да обедини руснаците в подкрепата им за президента Владимир Путин срещу онези, които биха му навредили, предава Си Ен Ен.
Украински официални лица незабавно предупредиха, че атаките може да бъдат използвани от Русия, за ескалация на ударите срещу цивилни цели в Украйна.
През цялата си история Русия, а преди това и Съветският съюз, е използвала операции под „фалшив флаг”, извършвайки агресивни действия, за да обвини враговете си.
През 1999 г., само месеци преди Путин да бъде избран за президент за първи път, Русия беше ударена от вълна от бомбени атентати в апартаменти, които убиха повече от 300 души.
Тогавашният министър-председател Путин посочи атентатите, за да оправдае началото на Втората чеченска война.
Твърдият подход му помогна да спечели президентския пост, но все още не е сигурно кой наистина стои зад бомбените атентати.
В случая с предполагаемите атаки с дронове режимът на Путин вече прекара последната година, обвинявайки Киев, НАТО и Съединените щати за войната в Украйна.
Наистина ли има нужда от друго извинение, за да се опита да убие украинския президент Володимир Зеленски?
Това не спря бившия руски президент Дмитрий Медведев, сега заместник-председател на Съвета за национална сигурност на Русия, да заяви, че е време Зеленски да бъде „физически елиминиран”.
Медведев обаче пропусна да отбележи, че Русия се опита и не успя да елиминира украинския президент в началото на инвазията си в Украйна през февруари 2022 г.
Има множество въпроси за предполагаемата атака с дронове срещу Кремъл. Единият дрон се запали, след като се сблъска с пилона, на който е закрепен руският флаг на купола на сградата. Пламъците обаче не причиниха никакви щети. Другият дрон също не нанесе поражения.
Видеа показват, че безпилотният самолет, чието крило се блъска в пилона, е по-голям от повечето дронове за граждански цели, но по-малък от повечето военни модели. Размахът на крилете му е над 2 метра. Формата му е триъгълна. А пламъците сочат, че е задвижван от двигател с вътрешно горене. По всичките тези параметри машината отговаря на иранските дронове „Шахид”- 136, използвани от Русия за удари срещу цивилни цели в Украйна.
Не е ясно как такъв дрон може да е попаднал в украински ръце.
Освен това въздушното пространство около Кремъл е едно от най-добре охраняваните в света. Дори стелт самолет ще бъде засечен ако се опита да прелети над района, тъй като около Москва са разположени десетки радарни станции с различен обхват, покриващи всеки сантиметър от небето над резиденцията на Путин, от множество различни посоки.
Ако Украйна може да удари Кремъл, то значи може да удари всяко място в Русия.
С оглед на хватката на Москва върху местните медии, руските граждани без съмнение се опитват да разберат смисъла на атаките.
Моментът може да е едно от нещата, които имат смисъл, тъй като на 9 май Русия ще отпразнува „Деня на победата” в чест на разгрома на нацистка Германия от СССР през Втората световна война.
Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук