Отборът на Италия победи Англия с 4:2 след в инфарктен мач, завършил с дузпи, в последния четвъртфинал на европейското първенство в Полша и Украйна. На Олимпийския стадион в Киев мачът завърши 0:0 в редовното време и след двете продължения по 15 минути.
По този начин националният отбор на Англия за пети път отстъпва след дузпи в световен или европейски шампионат. По аналогичен начин Англия се оттегли от първенства Евро 1996, Световното през 1998, Евро 2004 и Световното през 2006. <br /> <br /> <br /> При дузпите точни за възпитаниците на Рой Ходжсън бяха Стивън Джерард и Рууни, а Йънг пропусна третия удар. Вратарят на Италия Джан Луиджи Буфон хвана топката при четвъртия удар на Коул и след точния изстрел на Диаманти за тима на Италия англичаните отпаднаха от надпреварата. <br /> <br /> <br /> На полуфиналите Италия ще се изправи срещу Германия. Мачът ще е на 28 юни във Варшава. Другият полуфинал между Португалия и Испания ще е на 27 юни в Донецк. <br /> <br /> В продължение на целия двубой инициативата бе у италианците. За цялото игрово време от 120 минути играчите на Италия нанесоха 35 удара по вратата на англичаните. Футболистите на Англия пък нанесоха само 9 удара по италианската врата. <br /> <br /> По-рано руският котарак-предсказател Жора предрече, че победата в четвъртфиналната среща ще се падне на Италия. /БЛИЦ<br />