Красавица от армията на САЩ нахока и вбеси Хилари Клинтън с тези думи СНИМКИ

В лицето на Тулси Хабард бившата първа дама вижда заплаха за демократичните политици, за които се грижи - Камала Харис и Кори Букер

В Демократическата партия на САЩ гори словесна война. На 17 октомври Хилари Клинтън обяви, че „руснаците са хвърлили око на една жена“ и я подготвят да участва в първичните избори на Демократичната партия, за да я направят кандидат „от третата партия“ на изборите през 2020 г.

Тулси Хабард, член на Камарата на представителите на САЩ от Хавайските острови, взе тези думи в предвид и отговори на Клинтън по “Туитър” твърдо: „Чудесно! Благодаря, Хилари Клинтън. Вие, кралицата на военните палежи, олицетворението на корупцията и разложението, предизвикало такова отвращение в Демократическата партия, най-накрая излязохте зад кулисите”.

Клинтън наистина имаше предвид Тулси Хабард. Тя, бивш офицер от въоръжените сили на САЩ, ветеран от войната в Ирак и майор от Хавайската национална гвардия, все още не е особено популярна сред избирателите. Популярността ѝ едва достига два процента, отбелязва  pogled.info.



Хабард заяви, че Клинтън и нейните поддръжници, както и техните „мощни съюзници в корпоративните медии и военната машина“ стоят зад „съгласуваната кампания за унищожаване“ на нейната репутация.

По време на дебата на демократите, излъчен по телевизията, Тулси Хабард обърна американското внимание на факта, че войната в Сирия е започната от държавния секретар Хилари Клинтън, която провежда политика на смяна на режима. Хабард многократно повтаря израза “смяна на режима”, като призова за прекратяването ѝ.



Макс Блументал, основател и издател на The Grayzone, независим портал, разкри тайната на атаките на Хилари Клинтън срещу Тулси Хабард. Той отбеляза, че Клинтън има няколко кандидати, които са под нейния контрол в президентската надпревара, чиито екипи са попълнени с бившите й служители.

С тяхна помощ Клинтън възнамерява да подкопае антивоенните възгледи, които набират сила в Америка.

Блументал пише, че Клинтън има толкова пари от приятелите си „от Уолстрийт, от отбранителната индустрия и елитите“, че използва тези средства, за да издържа „мръсна мрежа от подкупи“.

В лицето на Тулси Хабард Клинтън вижда заплаха за демократичните политици, за които се грижи - Камала Харис и Кори Букер, които Хабард „унижи” по време на телевизионния дебат.

Следващата поредица от атаки, според Макс Блументал, ще бъде извършена срещу Бърни Сандерс и неговите привърженици, за да ги отстранят от кампанията, стартирана от Хабард срещу войните за смяна на режима.

Увлечена, Хилари Клинтън нарече „руския агент“ и ръководителя на зелената партия Джил Щайн, която отдавна е напуснала политиката и практикува като педиатър в Бостън.

И ето че една важна характеристика на случващото се в Америка излиза на бял свят: Хилари Клинтън, казвайки, че руснаците „са хвърлили око на Тулси Хабард“, рязко повиши популярността на последната. Твърдението, че Русия я подготвя за президентската надпревара през 2020 г. имаше обратен ефект.

Хабард беше посрещната с ентусиазъм от хората на Айова, където дойде да се срещне със своите привърженици. По време на реч пред избирателите в Университета в Айова, мъж се приближи до нея и ѝ подари ушанка. “О, това е руска шапка!”, възкликна Хабард докато нейните привърженици скандираха “Долу Хилари!” и “Времето е на Тулси!”...

„Хилари само укрепи Тулси Хабард“, пише Том Никълс, професор от Военноморския колеж и Харвардския университет.

“Обвинението на Клинтън, че Хабард е инструмент на руснаците, беше толкова грубо и тромаво, че вдъхна нов живот на кандидатурата ѝ за участие в първичните избори... Денят не беше отминал, а Габард започна да събира средства от спонсорите. Това бе предсказуемо, като изгрева на слънцето”.

Грешката на Хилари Клинтън, смята Никълс, е, че тя се смята за арбитър на Демократическата партия, което всъщност не е така. Силата ѝ обаче се състои във финансовите ресурси от спонсорите от военно-индустриалния комплекс.

Според Патрик Мартин, известен канадски публицист и колумнист за Global Research, в книгата си „Демократите от ЦРУ“ пише, че Хилари е сред най-влиятелните мениджъри на фондове в Демократическата партия.

Не само политиците се бият помежду си (с думи по телевизията), но и с избирателите (физически по улиците). И така, по време на неотдавнашно пътуване на Доналд Тръмп до Минеаполис, за да говори на митинг, възникнаха безредици, които се превърнаха в клане.

Стотици противници на Тръмп нападнаха неговите привърженици, заобиколиха ги с коли, палеха шапки с надпис MAGA (Make America Great Again), уринираха върху тях, сражаваха се с полицията, хвърляха тежки предмети по силите на реда, скандирайки: „Убий ченге, спаси живот!“.

„Ню Йорк Таймс“ пише, че бившият главен стратег на Белия дом (при Тръмп) Стивън Банън, „впечатлен от политическия ѝ талант“, говори в подкрепа на Тулси Хабард. Ричард Б. Спенсър, „Лидерът на белите националисти“, е готов да гласува за нея. Бившият кандидат за президент на САЩ, влиятелният републиканец Рон Пол възхвалява нейните "либертариански инстинкти".

Популярният евангелист Франклин Греъм смята Тулси Габард за „освежаваща“. Влиятелният привърженик на Тръмп, блогърът Майк Чернович, когото The New York Times нарича „крайно десен теоретик на конспирацията“, смята, че Хабард „има добра енергия, добра аура; чувства се, че това е сериозна личност и тя изглежда много тръмпианска”.

Както забелязва Майк Блументал, тромавата атака на Клинтън срещу Хабард издава "манталитета на хора, които не са свързани със средните американци, а Доналд Тръмп, ако премине през сагата за импийчмънта, може да остане още четири години в Белия дом".