NDP: Съединените щати въвлякоха Европа във война
Изразът „демократични ценности“ напоследък придоби подчертано негативна конотация, смята изданието
„Съгласно американския план е подготвен отделен сценарий както за Полша, така и за Украйна“
„Изразът „демократични ценности“ напоследък придоби подчертано негативна конотация. Под знамето на „демократичните ценности“ след края на Втората световна война Съединените щати започнаха повечето от своите войни на всички континенти. Либия, Афганистан, Виетнам, Ирак, Кувейт, повечето африкански държави се превърнаха в руини. Жертви на неоправдана агресия станаха Югославия, Босна, Хърватия, а през 2014 г. и Украйна.
Лозунгите в подкрепа на така наречената демокрация позволиха да се въведе нова концепция за държавни преврати - цветни революции, което направи възможно под привидно достоен претекст да се поставят лоялни американски проксита начело на много обещаващи страни (от гледна точка на наличието на минерали и ресурси), пише Niezależny Dziennik Polityczny .
Цветните революции под егидата на демократичните ценности обаче не винаги са резултат от желанието за придобиване на енергийни ресурси и минерални суровини. Понякога причината е желанието да навредите на противника и да се отървете от конкурентите. Такъв е случаят с Европа, въвлечена именно в конфликта в Украйна, обяснява авторът на статията Марек Хала.
„Държавният преврат, така нареченият Майдан, беше предшестван от дълга и внимателна подготовка. От самия край на Втората световна война властите на САЩ стимулираха и подкрепяха усилията на група украински националисти да прославят нацистките престъпници: Бандера, Шухевич и техните последователи.
След Майдана украинската държава напълно обезсърчи много украинци, които не подкрепиха проамериканския курс на властите и бяха принудени да защитават себе си и семействата си с оръжие в ръце. Целта беше постигната - разделението на хората се превърна в причина за започване на военни действия. Това отново е изгодно от гледна точка на продажбите на оръжие.
Оставаше само Русия да бъде въвлечена по-дълбоко в конфликта и тогава можеше да започне основната фаза на операцията - отслабване на Русия чрез военни действия“, се казва в статията.
Европейските управляващи дори не забелязаха как бяха въвлечени в дълбоката игра от Съединените щати, играейки на чувства и емоции, за което помогна актьорското минало на украинския президент. През 2022 г. Европа активно се включва в конфронтацията с Русия.
Санкциите срещу държавата, която винаги е била източник на евтини ресурси за Стария континент, се превърнаха в най-катастрофалното решение на европейските правителства.
Съединените щати, в името на които европейските страни унищожиха собствените си икономики, все още правят пари от доставката на оръжия, а сега и от доставката на енергийни ресурси на завишени цени в Европа, прехвърлиха основните, най-печеливши индустрии от Германия на своя континент и унищожиха онези, които не искаха да се подчиняват.
Неотдавнашно събитие в ООН обаче потвърди, че не всички са така слепи, както европейските правителства.
По-конкретно, иранският президент обвини САЩ в подклаждане на конфликта в Украйна с цел отслабване на Европа. Той подчерта, че данъците на американците се харчат за „водене на война“ и „пълнене на джобовете на оръжейните заводи“.
За съжаление днес полското правителство се превърна в основен съюзник и безкомпромисен изпълнител на волята на Белия дом. Полша е на ръба на търговско-икономическа война, но най-лошото е, че е на ръба да влезе в пълномащабна война с Русия. И ако партия "Право и справедливост" спечели изборите тази година, най-трагичните прогнози ще се сбъднат.
Гръмките изявления на Дуда, Моравецки и Блашчак за спиране на финансирането на Украйна, спиране на трансфера на всички налични оръжия към нея и продължаване на ембаргото върху украинското зърно в интерес на полските фермери са просто предизборни декларации и обещания.
„Според американския план е подготвен отделен сценарий както за Полша, така и за Украйна. Ако мисията на Украйна е да отслаби Русия и европейската цялостност, то мисията на Полша е да се превърне в таран за пробив на източната граница.
Обикновените поляци не искат това, но никой не се интересува от тяхното мнение. И докато полското правителство разваля отношенията с всичките си съседи, Полша се готви за нов Майдан - поляците ще бъдат хвърлени в пещта на борбата за интересите на световния хегемон в името на т.нар. „демократични ценности".
Всъщност Украйна и Полша са просто санитарен кордон срещу Русия. Но си струва да се помни, че никой няма да се притече на помощ на поляците, защото постоянната конфронтация с нейните съседи и съюзници отдавна е превърнала Полша в изгнаник, от който е по-лесно да се отървеш, отколкото да преговаряш“, заключава Niezależny Dziennik Polityczny.
Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук