От бакшиш и хамалин до Airbus: Авиолинии уволниха пилот, приземил самолет в житата СНИМКА
В документите от разследването се посочва, че екипажът се е опасявал от негативна реакция от страна на ръководството, ако това доведе до забавяне на следващи полети или допълнителни разходи за авиокомпанията
Вторият пилот, който участва в аварийно кацане на пътнически самолет през септември 2023 г., е бил официално уволнен, след като не успява да се върне към летателна дейност. Въпреки че първоначално действията на екипажа бяха приветствани като смели и професионални, по-късно случаят става обект на задълбочено разследване, което поставя под въпрос част от решенията, взети по време на полета.
На борда са се намирали над 160 пътници и членове на екипажа. Всички са били успешно евакуирани без сериозни наранявания.
Медицинска негодност и отказ от работа на земята
След инцидента, вторият пилот не получава разрешение да се върне в кокпита. През 2024 г. преминава процес на преквалификация, който включва симулаторно обучение, теоретична подготовка и психологически тестове. Въпреки това, е признат за медицински негоден за бъдещи полети.
На пилота е предложена административна или техническа позиция извън летателния състав, която той отказва. В резултат на това, през март 2025 г., е официално уволнен.
Защо е уволнен пилотът герой прочетете на pochivka.blitz.bg
Последвайте ни
0 Коментара: