Почина мъжът, боледувал 290 дни от Covid-19
Той загуби 63,5 кг по време на болестта си и едва успяваше да ходи или да води разговор
Мъжът, който беше заразен с коронавирус в продължение на 290 последователни дни - по-дълго от почти всеки друг, регистриран в света, почина.
76-годишният Дейв Смит почина спокойно в дома си в Бристъл, Великобритания, на 1 април, съобщи семейството му. Би Би Си съобщава, че той не е имал коронавирус по време на смъртта си.
Смит, който е бил изпълнител в кръчми и клубове, попадна в заглавията на новините по целия свят, след като се зарази с Covid през май 2020 г. и не можа да се пребори с него в продължение на 10 месеца.
Лекарите го нарекоха „мъж чудо“ за това, че оцеля след вируса, заради който беше хоспитализиран седем пъти и който го остави с 51% от белодробния му капацитет.
През 2021 г. учени от университета в Бристъл проучиха случая на Смит, за да се опитат да разберат как Covid действа и мутира в тялото. Той описа преживяването си с Covid като „сякаш някой е дръпнал щепсела и животът просто се източва от тялото ви“.
Той загуби 63,5 кг по време на болестта си и едва успяваше да ходи или да води разговор.
Говорейки за преживяното, Смит каза, че се е чувствал „готов да се откаже“ и се е „примирил“ със смъртта в резултат на Covid.
В крайна сметка той се излекува от Covid през 2021 г., след като е лекуван със смес от антивирусни лекарства, предоставени от американската компания Regeneron по хуманни подбуди.
Инструктор по шофиране през деня и вокалист през нощта, Смит не можеше да свири повече с групата си поради преживяното заболяване.
Той обаче получи възможността да се изяви отново пред публика в родния си град, когато организира успешен концерт за завръщане в Бристъл, и сбъдна лична мечта през 2023 г., когато се изяви на Уест Енд с хор, посветен на Covid.
Превод и редакция: БЛИЦ
Последвайте ни
0 Коментара: