Politico: Лондон скочи на Илон Мъск: Жалък си!
Причина за обидите са коментарите на богаташа за неизвежна гражданска война
Твърдението на Илон Мъск, че расовите бунтове в Обединеното кралство са "неизбежни", е "доста жалко", заяви министър от правителството на Великобритания във вторник на фона на задълбочаващата се вражда между администрацията на Обединеното кралство и технологичния милиардер, пише европейската редакция на Politico, цитирана от "Фокус".
Хайди Александър, министърът на съдилищата на Обединеното кралство, разкритикува Мъск за поредица от публикации относно насилието, обхванало Великобритания през последните дни.
В множество градове избухнаха антиимигрантски бунтове през последните дни, като джамии и хотели, в които са настанени търсещи убежище, са сред мишените. Размириците започнаха след убийството на три млади момичета при нападение с нож срещу детски клас по танци в Саутпорт миналия понеделник.
Мъск шокира: В тази голяма европейска страна скоро ще има гражданска война ВИДЕО
Мъск беше обект на критики от правителствени фигури, след като в неделя каза, че "гражданската война е неизбежна". Собственикът на X също описа реакцията на полицията в Обединеното кралство като "едностранчива“ и беше директно критичен към изричното осъждане на Стармър срещу десницата за нападенията срещу джамии.
"Мисля, че коментарите на Илон Мъск са напълно неоправдани“, заяви Александър пред BBC във вторник сутринта. "Мисля, че в момента всички трябва да призовават за спокойствие.
И тя добави: "Той наистина носи отговорност, като се има предвид тази огромна платформа, която има, така че, честно казано, смятам, че коментарите му са доста жалки“.
Запитан как правителството ще се справи с платформата на Мъск, Александър призна, че в момента правителството не може да направи много – със своя Закон за онлайн безопасност, насочен към справяне с незаконното съдържание на платформи, който няма да влезе в сила до края на годината.
"Не се преструвам, че това е лесно“, заяви тя. "Технологиите се развиват почти всеки ден и затова ще трябва да се уверим, че по-широката ни законодателна рамка е актуализирана. Но също така има морална отговорност за самите компании за социални медии“.