Тревога: Американската морска пехота се готви за война с Китай
Бюджетът съкращава отдели и персонал, за да покрие разходите за тези нови способности
Бюджетът на Корпуса на морската пехота на САЩ за фискалната 2022 г. показва продължаващо преструктуриране, което има за цел да се развие потенциалът за конфликт на великите сили в Тихия океан след две десетилетия на операции за борба с бунтовниците по суша.
Бюджетът съкращава отдели и персонал, за да покрие разходите за тези нови способности. Преструктурирането остава спорно и работата по него продължава. Генералната линия обаче недвусмислено фиксира хода на конфронтацията между САЩ и Китай.
Бюджетът за фискалната 2022 г. е междинна стъпка, тъй като морската пехота претърпява сериозно преструктуриране. Това преструктуриране би могло да намали способностите за борба с бунтовнически групи и да разшири операциите по бреговата линия.
Може дори да съкрати целия корпус на морската пехота, за да плати за нови способности, предназначени за конфликта в западната част на Тихия океан срещу Китай.
Пълното изпълнение на този план се очаква в бюджета за финансовата 2023 г. и свързания с него петгодишен план.
През фискалната 2022 г. морската пехота ще намалее с 2700 души, като същевременно съкращаването на военни ще продължи, за да плати за преструктурирането и да покрие предвидения най-висок бюджетен ред. В това корпусът използва диаметрално различен подход от армията, която запази силата си през фискалната 2022 г.
В тази връзка Корпусът на морската пехота намалява още един пехотен батальон, в резултат на което общият брой е намален до 22 души от предреформеното ниво от 24 души. Резервът на морската пехота, от друга страна, се увеличава. Това обаче е в отговор на неуспешна година за набиране и задържане през 2020 финансова година, когато резервът беше намален до 35 500.
Обикновено крайният размер на резерва е около 38 500, ниво, което исторически е било едновременно постижимо и достатъчно, за да запълни целевата структура. Възстановяването до това ниво е възможно през 2022 финансова година. Броят на пехотните батальони остава осем.
Първоначалните насоки за планиране на генерал Бергер намекнаха за някои бъдещи промени в структурата на резерва, в които се казваше, че „ще проучим ефективността на пълното интегриране на нашите резервни части в активния компонент, както и други организационни опции“.
Force Design 2030:
Годишна актуализация проучва възможността за създаване на комбинирано активно/резервно подразделение за безпилотни летателни апарати, които са често срещано нещо във ВВС, но новост за морската пехота. Окончателните решения за новата концепция за съкращения все още не са взети.
За разлика от всички други служби, резервът на морската пехота е структуриран почти идентично с активните сили, а не като допълнителна способност, която запълва празнините (с няколко малки изключения, като граждански въпроси, които съществуват в резервните сили, но не и в активните сили ).
Гражданският състав на морската пехота леко се увеличава, както и броят на цивилните от сектора на отбраната като цяло. Това вероятно отразява фокусирането върху преподготовката и замяната на цивилни с военен персонал като част от поддържащи дейности.
Броят на цивилния персонал в корпуса е сравнително малък от няколко години. Генерал Бергер обаче инициира ревизия, насочена към намаляване на 15% от персонала в щабовете и агенциите за поддръжка, така че броят на цивилния персонал може да бъде намален в бъдеще.
Ако морската пехота съкрати функциите в тези поддържащи организации, ще последват граждански съкращения. Ако функциите останат, но цивилните са намалени, военният персонал може да бъде преразпределен, за да изпълнява функциите си, което ще доведе до резултат, който е в противоречие с намерението на ръководството.
Наскоро морската пехота говори за разширяване на действащата армия до 194 000 души. Това ниво би позволило на морската пехота да създава нови способности, без да жертва старите. Фиксираните бюджети обаче изискват компромиси. Бюджетът за фискалната 2022 г. съответства на личен състав от приблизително 172 000 души.
Когато генерал Бергер стана команидр, той издаде насоки за планиране с четири основни теми:
(1) възстановяване на първоначалното устройство на морската пехота, което предполага връзка с Военноморските сили след години на операция на сушата в Ирак и Афганистан;
(2) изграждане на структурата и оръжията за конфликта на великите сили, особено в района на Тихия океан;
(3) елиминиране на възможности, които не се вписват в новата концепция;
(4) поддържане на високо ниво на индивидуална бойна мощ.
Тези теми бяха в съответствие с Националната стратегия за отбрана и публикувани по-рано концепции на морската пехота като експедиционни предни основни операции и крайбрежни операции в оспорвана среда.
Концепциите на морската пехота предвиждат промяна към разпределени операции, а Корпусът на морската пехота допринася за контрола на морето по време на военноморска кампания чрез базирани напред самолети и крайбрежни сблъсъци, а не само чрез проектиране на сила на брега.
Този подход е в ход, като първоначалният оперативен капацитет е планиран за 2023 г., а пълен оперативен капацитет е планиран за 2030 г.
В документите се подчертава, че това е непрекъснат процес на експериментиране и военни учения, докато се формират основните елементи. По-специално остават нерешени въпросите за логистичната структура, резервите, разузнаването и някои компоненти на авиацията.
Ако бъде изпълнено напълно, преструктурирането ще има значително културно въздействие върху морската пехота. Досега пехотата беше централната част на морската пехота и основното средство, с което тя печели битки. Нейната мисия беше ясна: „да намери, да се доближи до врага и да го унищожи“.
В съответствие с идеята за преструктуриране Корпусът на морската пехота ще печели битки, използвайки далекобойна артилерия и самолети. Ролята на пехотата ще бъде предимно отбранителна за защита на тези оръжия с дълъг обсег.
Следователно намаляването с три пехотни батальона изглежда плаща сметката. Очаква се останалите батальони да бъдат по-„мобилни“ и според съобщенията „подобни на командоси“. Това предполага премахване на използването на определени видове тежки въоръжения, като минохвъргачки и противотанкови ракети.
От друга страна, в бележката до министъра на отбраната се говори за „по-голяма смъртоносност“. Наскоро, на тактическо ниво, морската пехота замени своите многоцелеви щурмови оръжия от 1980-те с пушки Carl Gustaf M3E1. Карл Густав имат по-дълъг обхват на стрелба и по-широк набор от боеприпаси.
Корпусът на морската пехота също се движи към 100% попълване на своите пехотни части. Ако инициативата се осъществи напълно (и корпусът преживее спада на окончателната численост), това ще доведе до значително повишаване на бойната готовност.
По правило пехотните части бяха с недостатъчен персонал и в резултат на това загубиха както бойната сила, така и способността за разгръщане.
Корпусът на морската пехота обмисля различни действия, които ще имат значително въздействие върху пехотата, ако бъдат изпълнени напълно, включително:
- Увеличение на продължителността на обучението в пехотното училище от 9 на 14 седмици, за да се гарантира, че морските пехотинци, които отиват във ВМС, са запознати с всички оръжейни системи. Този нов подход също има за цел да засили критичното мислене, необходимо за разпределените операции;
- Прехвърляне на по-опитни редови лидери на по-ниски тактически нива. Това би позволило по-разнообразни решения, но би увеличило възрастта. Корпусът на морската пехота обикновено има най-младите членове от целите въоръжени сили;
- Разработване на "дронове камикадзе", които ще бъдат изстрелвани от мобилни платформи като минохвъргачки. Това би осигурило точност за пехотни подразделения на ниско ниво, като потенциално заменя някои монтажи на далечни разстояния и противотанкови оръжия.