Ескалация! Украински дронове поразиха петролно депо във Воронежка област

Десетки автомобили и два противопожарни влака се борят с огъня в няколко резервоара

https://blitz.bg/voinite/eskalaciya-ukrainski-dronove-poraziha-petrolno-depo-vav-voronezhka-oblast_news1061697.html Blitz.bg

Петролно депо в руската Воронежка област гори след масирана атака с безпилотни летателни апарати, предават световните агенции.

Дронове атакуват три района във Воронежка област

Губернаторът на Воронежка област Александър Гусев заяви, че повече от 10 дрона са били използвани за нападения срещу три района. Основните удари са поразили петролна база в Лискински район, като дроновете успешно са преодолели защитната мрежа около резервоарите.

"Десетки автомобили и два противопожарни влака се борят с огъня в няколко резервоара. Допълнителни сили са изпратени от съседни области", казва Гусев. И уточнява, че няма информация за пострадали или за заплаха за местното население.

Експлозии в Тамбовска област

Тамбовска област също стана цел на атака с дронове. Местни жители съобщиха за експлозии в град Котовск, където се намира завод за производство на барут. Все още няма официална информация за щетите или дали обектът е бил директно поразен.

Руското министерство на отбраната: Прехванати дронове

Според Министерството на отбраната на Руската федерация, общо 27 безпилотни апарата са били "прехванати и унищожени" през нощта:

15 над Белгородска област, 7 над Воронежка област, 3 над Тамбовска област, 2 над Курска област

Последици и реакция

Атаките с дронове водят до ескалация на напрежението, като засегнатите региони предприемат допълнителни мерки за сигурност. Засега се водят разследвания за оценка на нанесените щети и за изясняване на подробности около атаките.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай