„Ястребите“ в Русия настояват Путин да нанесе ядрен удар по Украйна

Показателно стана обръщението на „православния олигарх“ Константин Малофеев

https://blitz.bg/voinite/yastrebite-v-rusiya-nastoyavat-putin-da-nanese-yadren-udar-po-ukrayna_news1159315.html Blitz.bg

В Русия „ястребите“ започнаха да призовават диктатора Владимир Путин да се откаже от преговорите и да повиши градуса на конфликта, а именно – да нанесе ядрен удар. Това съобщава Reuters.

Привържениците на войната в Русия са изключително разочаровани от липсата на успехи на фронта и засилващите се атаки с украински дронове в руския тил. Освен това на прах се разбиха надеждите им, че президентът на САЩ Доналд Тръмп ще принуди Киев да капитулира.

В резултат на това в Русия се засилиха гласовете на тези, които настояват да се започне да се воюва „наистина“ и дори срещу Украйна да се използва тактическо ядрено оръжие.

„Все по-острата риторика отразява нарастващото безпокойство относно мащабите и последствията от ударите с украински БПЛА“, се посочва в статията.

Показателно стана обръщението на „православния олигарх“ Константин Малофеев.

„Какво още трябва да се случи, за да започнем истинска война? Войната означава победа на всяка цена… Защо не използваме ядреното оръжие, което нашите предци разработиха и натрупаха с цялата мощ на нацията точно за тази цел?“, заяви той след нападение с дронове срещу Москва.

Звучат призыви за килимни бомбардировки на украински градове и пълно унищожаване на Украйна като държава.

Трябва да отбележим, че Кремъл многократно е заплашвал Украйна с „удари за възмездие“, които обаче малко се различаваха от обичайните обстрели. Изглежда, че Русия няма ресурси за повишаване на нивото на ескалация, а в Кремъл не са готови за ядрен удар.

По тази тема в блога си пише журналистът Майкъл Наки:

„След всеки нов успех на Украйна в тази война… зетниците призовават властите да „започнат да воюват наистина“, а официалните лица казват: „Ние още нищо не сме започнали“…

Поради някаква причина мнозина – и официални лица от рода на Лавров, и военни кореспонденти от всякакъв калибър, па и обикновени граждани – са убедени, че Русия има някакви козове в ръкава си, които за тези 4,5 години така и не е извадила…

В действителност Кремъл воюва на предела на възможностите си, никакви козове просто няма.

И всички тези съкровени мечти за „е, сега вече ще започнем“ няма да се сбъднат не заради политическата нерешителност на Путин, а поради факта, че няма никакви тайни, скрити под земята армии или невероятни оръжия-чудо (вундервафли)“, написа той.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
6 Коментара
Данко
преди 1 час

Орките не са способни на нищо.

Откажи
Тони
преди 56 минути

Данко, на теб и медицината не може да ти помогне

Откажи
Тони
преди 56 минути

Данко, на теб и медицината не може да ти помогне

Откажи
Гошо
преди 53 минути

Факт е че руснаците трябва да започнат да воюват "наистина"Може като начало да гръмнат стената при Вишгород Това гарантирано ще охлади страстите в Киев

Откажи
Иванчо
преди 45 минути

Трябва да си много прост за да пишеш такива глупости.

Откажи
125
преди 1 минута

Ройтерс?

Откажи