Според него пакетът от мерки, наложен в България, е достатъчен: “Не е въпросът до колко мерките са необходими, а до колко се спазват”.
Той каза, че ЕМА е дала зелена светлина за скъсяване на срока между завършека на имунизацията и поставянето на бустерната доза. По думите му при при рисковите пациенти третата доза може да бъде поставена месец след втората игла.
Д-р Вълков обясни, че проблемът при “омикрон” е по-високата му способност да заразява хора.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.