Лошо: Удря ни нов щам на К-19, чака ни...

Към момента „Делта плюс“ е отговорен за 6% от заразените на Острова

https://blitz.bg/zdraveopazvane/losho-udrya-ni-nov-shtam-na-k-19-chaka-ni_news847533.html Blitz.bg

Британските здравни власти определиха новата мутация на коронавируса „Делта плюс“ като „вариант под наблюдение“. Това означава, че засега той не буди прекалена тревога.

Кралството изпитва един от най-сериозните пикове на епидемията с по около 50 хил. новозаразени на денонощие през последните дни.„Делта плюс“ вероятно е по-заразен от първоизточника си.

Според предварителните данни той не предизвиква по-тежко протичане, а ваксините остават ефикасни и срещу него.

Към момента „Делта плюс“ е отговорен за 6% от заразените на Острова.

Специалистите призоваха за връщане на маските и на социалната дистанция на закрито, които бяха премахнати през юли. Премиерът Борис Джонсън обаче засега е категорично против.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай