Днес ръководството на болницата се е сдобило с неофициален документ, от който става ясно, че това сливане е вероятно ще стане факт. Документът е нотариално заверен. В него било записано, че болница "Лозенец" ще "бъде погълната от педиатрията с цялата ѝ площ".
"Не само от морална гледна точка, но и от юридическа, такова изпълнение не може да има. Аз ви казвам, че като изпълнителен директор няма да подписвам подобни документи и няма да изпълнявам подобни документи. Ще протестираме всеки ден, докато имаме сили", заяви пред БНТ доц. Радосвет Горнев.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.